Ta strona używa plików cookie!
close

Aresztowany za serię kradzieży sklepowych

Data dodania: 3 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 2 miesiące do aresztu trafił 20-latek zatrzymany przez policjantów za serię kradzieży w jeleniogórskich sklepach. Jego łupem padło mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Była to odzież, perfumy, zabawki na szkodę sklepów i drogerii. Mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany za te czyny. Obecnie policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z  Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mężczyznę, podejrzanego o serię kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany od sierpnia do września br. dopuścił się w Jeleniej Górze kradzieży w jeleniogórskich sklepach. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu kradł odzież, drogie perfumy i zabawki. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci 20-latek skradzione mienie później sprzedał przygodnie spotkanym osobom. Był wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże w jeleniogórskich sklepach. Kradnie, jak sam przyznaje „co mu wpadnie w ręce”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, w związku z tym, iż z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski