Ta strona używa plików cookie!
close

Aresztowany za serię kradzieży kamer monitoringu

Data dodania: 10 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię kradzieży kamer monitoringu na szkodę różnych podmiotów oraz osób prywatnych. Funkcjonariusze ustalili, że ma on na koncie co najmniej 9 takich przestępstw. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 12 tys. złotych. Teraz mężczyźnie za kradzieże grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie podejrzanego na 2 miesiące.

Policjanci z Karpacza ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży.

Jak potwierdzili funkcjonariusze, mężczyzna od sierpnia do września br. dopuścił się w Karpaczu co najmniej 9 przestępstw przeciwko mieniu. 25-latek kradł kamery monitoringu na szkodę różnych podmiotów i osób prywatnych. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 12 tys. złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co zrobił on ze skradzionymi kamerami. Niewykluczone, że podejrzany ma na koncie więcej podobnych czynów. Mężczyzna został wytypowany i zatrzymany na podstawie informacji zebranych w tej sprawie przez dzielnicowych.

Teraz za kradzieże grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Galeria