Ta strona używa plików cookie!
close

Aresztowany na 3 miesiące za rozbój

Data dodania: 26 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 3 miesiące do aresztu trafił 21-latek zatrzymany za rozbój. Do zdarzenia doszło pod jedną z jeleniogórskich galerii handlowych. Mężczyzna użył wobec pokrzywdzonego gazu obezwładniającego, uderzył go w twarz, a następnie go okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 400 zł. Był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy za inne przestępstwa. Za to przestępstwo grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 22 czerwca br. około godziny 9.15  pod jedną z jeleniogórskich galerii.  Napastnik zaatakował pokrzywdzonego gazem obezwładniającym, uderzył go w twarz, a następnie okradł.

Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 400 zł. Po zdarzeniu 21-latek uciekł.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. W trackie czynności okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy za inne czyny. Policjanci ustalili, że 21-latek ma na koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za  to przestępstwo grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski