Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za usiłowanie rozboju

Data dodania: 5 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 3 miesiące do aresztu trafił 21-latek zatrzymany za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Mężczyzna zagroził pokrzywdzonemu nożem, a następnie próbował ukraść mu telefon komórkowy. Zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na skuteczny opór pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozić mu może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło 13 maja br. na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Napastnik zastraszył pokrzywdzonego nożem, a następnie próbował mu ukraść telefon komórkowy o wartości 400 zł. Zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na skuteczny opór pokrzywdzonego. Po zdarzeniu 21-latek uciekł. Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za to przestępstwo grozić mu może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490