Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za usiłowanie kradzieży pojazdu, kradzieże dokumentów i groźby

Data dodania: 17 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu górowskiego, podczas usiłowania kradzieży pojazdu na stacji paliw. Sprawca odpowie również za inne kradzieże i groźby, a także kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

14 lipca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie, że nieznany mężczyzna usiłuje odjechać pojazdem jednego z klientów miejscowej stacji paliw. Pokrzywdzony niestety zostawił kluczyki w stacyjce i opuścił na chwilę samochód. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania pojazdu i ujęcia mężczyzny, który został zablokowany policyjnym radiowozem.

Jak się okazało sprawcą tego usiłowania kradzieży był 45-letni mieszkaniec gminy Niechlów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się także, że kierował on pojazdem mając prawie promil alkoholu w organizmie, a przestępstwa tego dokonał kolejny raz, co powoduje, że dopuścił się czynu w warunkach recydywy.

Podczas dalszych czynności procesowych policjanci udowodnili podejrzanemu również inne kradzieże. 6 lipca br. z pojazdu mieszczącego się w garażu jednej z posesji mężczyzna ukradł portfel z pieniędzmi oraz kartami kredytowymi, elektronarzędzia, torbę wędkarską z wyposażeniem, a także radio samochodowe. Łączna suma poniesionych przez pokrzywdzonego strat to prawie 3 tysiące złotych. Ponadto 45-latek dwukrotnie usiłował posłużyć się skradzionymi kartami.

Policjanci udowodnili również 45-latkowi kradzież roweru wraz z zakupami, jaka miała miejsce w Górze 12 lipca br. Wówczas straty wyniosły ponad 900 złotych. Zatrzymany dopuścił się także kolejnych kradzieży dokumentów i latarki z innego pojazdu zaparkowanego na terenie Góry. Okazało się też, że ten mężczyzna kilkukrotnie groził mieszkańcom powiatu górowskiego, za co również usłyszał zarzuty.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Grozić mu może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, a z uwagi na warunki powrotu do przestępstwa kara może zostać zwiększona o połowę.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747