Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu

Data dodania: 31 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Tymczasowy areszt dla kobiety, podejrzanej o spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, w wyniku którego śmierć poniosła inna osoba. Do zdarzenia doszło na drodze K- 35 na terenie powiatu świdnickiego. Badanie wykazało u kobiety 0,8 promila alkoholu w organizmie. Za tego typu czyn grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej K 35. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów w tej sprawie, 29-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego kierując samochodem osobowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości, nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych i zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka innym samochodem osobowym. W wyniku odniesionych obrażeń w wypadku zginął 45-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta wsiadła za kierownicę mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Sąd orzekł wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres miesiąca. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - kierowcy, który znajduje się w stanie nietrzeźwości grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.
 

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

nadkom. Krzysztof Zaporowski