Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za rozbój na 11-latku

Data dodania: 23 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad rabunkowy na 11 - letniego chłopca. Nieletni szedł wieczorem ulicą, gdy nagle podbiegł do niego mężczyzna i zagroził pobiciem, jeśli ten nie odda mu telefonu oraz pieniędzy. Chłopak telefonu przy sobie nie miał, ale napastnikowi powiedział, że posiada 10 złotych. Sprawca zabrał gotówkę i zbiegł. Tą sprawą od razu zajęli się policjanci, którzy działając operacyjnie, wytypowali osobę podejrzaną. Następnie 26-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i usłyszał zarzuty za rozbój. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym, grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Wrocław - Śródmieście natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, zajęli się sprawą i namierzyli 26-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna na jednej z ulic wrocławskiego Zalesia zaczepił 11-letniego chłopca, który wracał do domu. Zagroził, że go pobije, jeśli ten nie odda mu telefonu oraz pieniędzy. Chłopak telefonu nie miał i przyznał, że posiada przy sobie tylko 10 złotych. Napastnik zabrał mu pieniądze i uciekł.

 

Sprawa dla kryminalnych, nie była łatwa do wyjaśnienia. W miejscu napadu nie było monitoringu, a wystraszony chłopiec, niewiele pamiętał z tego zdarzenia. Policjanci rozpoczęli intensywne działania w celu wytypowania osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Następnie namierzyli jej aktualne miejsce pobytu.

 

26-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany i usłyszał zarzuty za rozbój. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Działając dalej w tej sprawie policjanci ustalili również, że mężczyzna okradł jedną z piwnic w miejscu zamieszkania, zabierając z niej elektronarzędzia. Swój łup następnie zastawił w jednym z lombardów. Teraz grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Kamil Rynkiewicz

 

Źródło: KMP we Wrocławiu

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

tel. 693 – 403 – 817