Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za rozbój - jednemu z podejrzanych grozi nawet 18 lat więzienia

Data dodania: 12 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Dwaj mieszkańcy Głogowa zostali tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy. Mężczyźni podejrzani są o rozbój, w którym pokrzywdzony utracił telefon komórkowy oraz portfel z gotówką i dokumentami. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku jednego z podejrzanych, który działał w warunkach recydywy, zagrożenie wzrasta nawet do 18 lat.

Do zdarzenia doszło w Głogowie. Dwaj mieszkańcy Głogowa w wieku 28 i 35 lat po uprzednim użyciu przemocy oraz pobiciu pokrzywdzonego, zabrali z jego mieszkania telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów i gotówki. Łączna wartość utraconych przedmiotów i pieniędzy wynosiła ponad półtora tysiąca złotych. Obydwaj podejrzani zostali szybko zatrzymani przez policjantów, którzy odzyskali również utracone przedmioty.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że do zdarzenia doszło na tle nieporozumień pomiędzy stronami.

Mężczyźni usłyszeli nie tylko zarzuty dotyczące rozboju, ale również zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Podejrzani są osobami, które niejednokrotnie weszły już konflikt z prawem. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kara dla 28–latka może być większa i wynosić nawet 18 lat, bowiem działał on w warunkach recydywy, był już skazany za podobne przestępstwo. Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, obydwaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 - 904 - 452

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria