Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za przestępstwa narkotykowe

Data dodania: 4 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Średzcy policjanci w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali kolejną już osobę w związku z przestępstwami narkotykowymi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodemu mężczyźnie dwóch zarzutów oraz zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali kolejną osobę związaną z przestępstwami narkotykowymi. W miejscu zamieszkania 22-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili blisko 800 porcji marihuany oraz substancje psychotropowe. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za przestępstwa wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj.  posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz za udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej innym osobom. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy: kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela
innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo
nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Ta sama kara grozi za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

st. asp. Monika Kaleta

Żródło: KPP Środa Śląska
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093