Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków, kradzieże i nielegalne posiadanie amunicji

Data dodania: 4 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Oleśniccy policjanci, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu, które zajmował 38-latek funkcjonariusze zabezpieczyli znaczą ilość substancji psychotropowych i środków odurzających. Dowody wskazują również, że mężczyzna jest sprawcą jeszcze kilku innych przestępstw przeciwko mieniu. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. Za przestępstwa jakie popełnił może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 38-letniego mieszkańca Oleśnicy i zabezpieczenie znacznej ilości narkotyków to efekt pracy oleśnickich policjantów. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może być zamieszany w przestępczość narkotykową.

W mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna policjanci znaleźli torebki strunowe z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Podczas sprawdzania policjanci ujawnili także pojemniki, w których ukryte były kolejne zawiniątka z nielegalną zawartością. Łącznie zabezpieczono ponad 200 porcji substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz 90 sztuk tabletek ekstazy. Oprócz tego, do analizy policjanci zabezpieczyli również znalezione podczas przeszukania naboje. Po wstępnej weryfikacji wynika, że jest to amunicja ostra.

Z materiałów dowodowych zebranych przez policjantów wynika, że zatrzymany 38-latek jest również sprawcą kradzieży z włamaniem, która miała miejsce jeszcze w grudniu na terenie gminy Oleśnica. Z domu jednorodzinnego zginęła wówczas biżuteria i wartościowe przedmioty o łącznej kwocie ponad 10 tysięcy złotych. Kolejne przestępstwo popełnione prze zatrzymanego, a udowodnione przez funkcjonariuszy pionu operacyjnego, to kradzież plecaka z zawartością portfela i dokumentów, należącego do kobiety podróżującej pociągiem. Mężczyzna jadąc pociągiem wykorzystał moment nieuwago kobiety siedzącej obok i wychodząc z wagonu zabrał jej plecak.

Następnego dnia po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy, gdzie usłyszał zarzuty: posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzież z włamaniem, posiadanie bez zezwolenia amunicji oraz kradzież. Biorąc pod uwagę również przeszłość kryminalną zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za przestępstwa jakie popełnił 38-latek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781