Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za kradzieże rowerów - zatrzymany uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu

Data dodania: 18 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na 2 miesiące trafił do aresztu mężczyzna, którego jeleniogórscy policjanci zatrzymali w związku z serią kradzieży rowerów na terenie miasta. Jego łupem padło, co najmniej 5 jednośladów o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Teraz za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Jeleniogórzanin od czerwca do lipca br. dopuścił się na terenie miasta serii kradzieży. Jego łupem padło, co najmniej 5 rowerów. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 10 tysięcy złotych. Przestępca wpadł w ręce policjantów na podstawie przeprowadzonych czynności i analizy nagrań z kamer monitoringu.

Był on już notowany za podobne przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Za kradzieże grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490