Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za groźby i nękanie sąsiadów

Data dodania: 14 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził sąsiadom z poprzedniego jak i obecnego miejsca zamieszkania. Dodatkowo podejrzany dwukrotnie złamał sądowy zakaz kierowania pojazdem. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu przedstawili zarzuty zatrzymanemu 30-latkowi dotyczące kilku przestępstw. Podejrzany groził i nękał swoich sąsiadów. Następnie groził też innej kobiecie,  a mężczyznę uderzył kluczami w głowę.

Kolejne przestępstwo dotyczyło byłych sąsiadów, z poprzedniego miejsca zamieszkania. Sprawca wjechał na ich podwórko i wymachując metalową rurą, groził m. in. pobiciem.

Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty związane z dwukrotnym złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Do wszystkich przestępstw doszło na terenie gminy Nowogrodziec, której mężczyzna jest mieszkańcem.

Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez mundurowych sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę