Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za bójkę i pobicie z użyciem noża

Data dodania: 29 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Policjanci z Brzegu Dolnym zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu trzech mężczyzn, podejrzanych o udział w bójce i pobicie z użyciem noża. Sprawcy zaatakowali mężczyznę, który zwrócił uwagę na zachowanie jednego z nich. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Decyzją sądu jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Oficer dyżurny dolnobrzeskiego Komisariatu Policji skierował patrol na interwencję związaną z pobiciem. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze 23-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, zaczepił przypadkowego mężczyznę i zwrócił mu uwagę na jego negatywne zachowanie. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina. W odpowiedzi 23-latek został zaatakowany nożem oraz pobity przez sprawcę wraz z dwoma innymi osobami. Poszkodowany otrzymał niezbędną pomoc medyczną, a rany których doznał były na szczęście tylko powierzchowne.

Policjanci po zebraniu informacji od poszkodowanego, natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. W wyniku działań bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili dane wszystkich trzech sprawców pobicia i ich zatrzymali.

20-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego usłyszał zarzuty bójki i pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a także naruszenie czynności ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni. Pozostali dwaj zatrzymani 19 i 21-letni mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia. Na wniosek Prokuratury wobec 20-latka, który zaatakował pokrzywdzonego nożem, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych mężczyzn zastosowano środek w postaci dozoru policyjnego. Za swoje czyny młodzi mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za bójkę i pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik