Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla zatrzymanego za nielegalną uprawę narkotyków

Data dodania: 1 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Głogowa, który w altanie ogrodowej uprawiał marihuanę. W specjalnie przystosowanym do uprawy roślin namiocie mężczyzna hodował krzewy konopi. Część narkotyku była już zebrana i wysuszona. Jego ilość starczyłaby na przygotowanie ponad 2500 porcji. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Głogowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, realizując sprawę operacyjną, zatrzymali 36 - latka, który zajmował się uprawą marihuany.

Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania należącej do niego altany ogrodowej, ujawnili specjalny namiot z osprzętem, w którym znajdowały się krzewy konopi indyjskiej. Policjanci zabezpieczyli również susz roślinny, nasiona marihuany oraz krzewy. Ilość zabezpieczonego narkotyku stanowi odpowiednik ponad 2500 porcji rynkowych tego środka odurzającego.

Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za posiadanie i uprawę narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

Galeria