Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla sprawcy kradzieży i włamań

Data dodania: 17 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o szereg kradzieży i włamań, do których doszło na terenie powiatu bolesławieckiego. Policjanci odzyskali znaczną część mienia, które padło łupem złodzieja m. in. rowery, instrumenty muzyczne i koła samochodowe. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Warty Bolesławieckiej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do zbiornika ładowarki i kradzieży 50 litrów paliwa. Wnikliwa analiza zebranych materiałów pozwoliła na szybkie ustalenie sprawcy przestępstwa, którym okazał się dobrze znany funkcjonariuszom 26-letni mężczyzna. Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna kilka dni wcześniej dokonał kradzieży instrumentów muzycznych na terenie gminy Bolesławiec za co już też usłyszał zarzuty, a odzyskane rzeczy przekazano właścicielowi.

Zatrzymany w ciągu ostatnich 2 miesięcy dopuścił się szeregu innych przestępstw. Bolesławieccy policjanci udowodnili podejrzanemu kilkanaście czynów. Mężczyzna włamał się m. in. do budynku mieszkalnego, pomieszczeń magazynowych oraz kontenerów budowlanych. 26-latek również ukradł rower chłopaka, który przyjechał do Bolesławca na zawody sportowe. Natychmiastowe działania policjantów skutkowały odzyskaniem mienia o wartości 11.500 zł i właściciel zdążył stanąć na starcie wyścigu. Drugi rower o wartości 2.500 zł podejrzany ukradł z terenu zakładu pracy pokrzywdzonego. 26-latek został zatrzymany kiedy przyszedł po swój łup z kradzieży.

Dwukrotnie zatrzymany dokonał kradzieży kompletu alufelg wraz z oponami. W obu przy funkcjonariusze odzyskali koła i przekazali je pokrzywdzonym.

Dodatkowo zatrzymany ma na swoim koncie liczne wykroczenia dotyczące kradzieży sklepowych. Na podstawie materiału zebranego przez policjantów i na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria