Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla podpalacza z Chojnowa

Data dodania: 14 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Komisariat Policji w Chojnowie został powiadomiony o gaszeniu przez Straż Pożarną dwóch pojazdów na terenie miasta. Jak się okazało sprawcą podpalenia jest 29-letni lokalny mieszkaniec, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Złotoryi zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za tego typu czyn jest przewidziana kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 3:00 w nocy Komisariat Policji w Chojnowie został powiadomiony o gaszeniu przez Straż Pożarną dwóch pojazdów na terenie miasta. Jak się okazało sprawca przy użyciu benzyny i podpałki do grilla podpalił dwa pojazdy, po czym jeden z nich przemieścił pod ścianę budynku mieszkalnego. Od tego właśnie samochodu nadpaleniu uległa elewacja i okno budynku.

Kryminalni z Chojnowa już w ten sam dzień zatrzymali 29-letniego sprawcę podejrzanego o dokonanie tego czynu. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie, a Sąd Rejonowy w Złotoryi  zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za tego typu czyn jest przewidziana kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa

 

Galeria