Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data dodania: 9 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o zabójstwo. Wrocławscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 49-latka, który kilkukrotnie ugodził nożem innego mężczyznę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 56-letni mężczyzna. Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzut zabójstwo za co grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 maja br. we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej. Policjanci informację o tym otrzymali od zaniepokojonych sąsiadów. Pierwsi na miejscu pojawili się dzielnicowi z komisariatu  Wrocław Ołbin, którzy zatrzymali podejrzanego mężczyznę.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, mężczyźni razem pili alkohol, po czym wywiązała się między nimi awantura. W trakcie niej 49-latek zadał kilkanaście ciosów nożem 56-letniemu mieszkańcowi Wrocławia. Niestety mężczyzna w skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Zatrzymany został przewieziony na komisariat Policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dalsze sprawdzenia wykazały, że mężczyzna opuścił niedawno zakład karny.

Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Za popełnioną zbrodnię grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

nadkom. Krzysztof Zaporowski