Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla podejrzanego o włamania do mieszkań

Data dodania: 11 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań na terenie miasta, a inne okradł. Jego łupem padło mienie o wartości, co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany ma na koncie jeszcze więcej podobnych przestępstw. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a jeśli do takiego przestępstwa dochodzi w warunkach tzw. „recydywy”, to zagrożenie karą wzrasta do lat 15.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna w lipcu br. dopuścił się w Jeleniej Górze kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do mieszkania.

Do jednego z lokali dostał się przez otwarte okno podczas snu właścicieli, po czym ukradł cenne rzeczy okradł. Do drugiego z kolei, włamał podczas nieobecności właścicieli. Jego łupem padło mienie o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Były to między innymi elektronarzędzia, biżuteria, płyty, sprzęt domowy, kosmetyki, buty i inne przedmioty.

Funkcjonariusze powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. W wyniku prowadzonych czynności i zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali 30-latka jako podejrzewanego o te czyny. W jego mieszkaniu odnaleźli skradzione mienie. Jak się okazało, 30-latek część fantów trzymał na półkach, a także w lodówce. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Podczas dalszych czynności okazało się, że przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych przestępstw. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, docierają do kolejnych pokrzywdzonych oraz szacują poniesione przez nich straty. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a jeśli do takiego przestępstwa dochodzi w warunkach tzw. „recydywy”, to zagrożenie karą wzrasta do lat 15.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria