Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu

Data dodania: 17 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Sprawca włamując się nocą do mieszkania pokrzywdzonego, uderzył go młotkiem w głowę, po czym ukradł mu telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W jednej z miejscowości gminy Krośnice nieznany sprawca wybił szybę w oknie tarasowym domu jednorodzinnego, a następnie wszedł do mieszkania. W lokalu przebywał wówczas 63-letni właściciel. Napastnik uderzył mężczyznę w głowę trzymanym w ręku gumowym młotkiem jednocześnie żądając wydania pieniędzy. Sprawca zabrał z mieszkania telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów osobistych pokrzywdzonego i pieniędzy, po czym uciekł z pozostawiając rannego mężczyznę. Na szczęście – jak się później okazało – obrażenia głowy pokrzywdzonego nie były poważne.

Miliccy policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie, natychmiast przystąpili do działań mających na celu ustalenie personaliów sprawcy rozboju i do jego szybkiego zatrzymania. Na podstawie zebranych dowodów i analizy danych ustalili, że napastnikiem był 25-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Już po kilku godzinach od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Podejrzany usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
nadkom. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

 

zatrzymany