Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla oszusta internetowego - oferował kupno sprzętu AGD

Data dodania: 17 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Do aresztu na 2 miesiące trafił młody mieszkaniec Piaseczna zatrzymany przez wałbrzyskich funkcjonariuszy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Mężczyzna wykorzystując różne portale aukcyjne, oferował do sprzedaży sprzęt AGD, którego nie posiadał. W ten sposób oszukanych zostało szereg osób z terenu całego kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali oszusta internetowego. 20-letni mieszkaniec Piaseczna za pomocą wykorzystując portale aukcyjne, oferował do sprzedaży sprzęt AGD. Jak się okazało pobierał pieniądze za oferowane produkty, których nie posiadał i nie miał zamiaru wywiązać się z zawartych umów. W ten sposób oszukał szereg osób z terenu całej Polski.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty oszustwa internetowego. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia  wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą podejrzewają, że pokrzywdzonych osób w całej Polsce może być więcej. Mając powyższe na uwadze, policjanci proszą o kontakt osoby pokrzywdzone, które zakupiły sprzęt AGD i zmówionego towaru nie otrzymały. Poszkodowani mogą kontaktować się osobiście z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu ul. Mazowiecka 2 lub pod nr telefonu 74 84 20 258.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 427 014

nadkom. Krzysztof Zaporowski