Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla mężczyzny za rozbój, uszkodzenie ciała i kradzieże z włamaniem

Data dodania: 21 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 31-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez lubińskich policjantów po tym, jak napadł na 78- letnią kobietę i dokonał rozboju na 12-latce. Ponadto zatrzymany usłyszał dodatkowo zarzuty za dwie kradzieże z włamaniem. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia br. około godziny 11.00 w rejonie Osiedla Przylesie. Oficer Dyżurny KPP w Lubinie otrzymał zgłoszenie, że chwilę wcześniej młody mężczyzna dokonał rozboju na 12-latce. Nieznany sprawca przy użyciu siły zabrał dziewczynie telefon komórkowy o wartości 600 złotych i uciekł. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrole Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego komendy w Lubinie. Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisu sprawcy, rozpoczęli jego poszukiwania na terenie miasta. W krótkim czasie podejrzewany o rozbój został przez policjantów zatrzymany.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej, na terenie jednego z parków miejskich, bez powodu pobił 78-letnią kobietę, doprowadzając do uszkodzeń jej ciała.

Ponadto policjanci zarzucili mężczyźnie dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem do altan ogrodowych, do których doszło w ubiegłym tygodniu. Jego łupem padł m. in. alkohol, obuwie, przybory kosmetyczne. Łączna suma strat przez pokrzywdzonych została oszacowana na kwotę ok. 120 zł.

Zgromadzone materiały w sprawie pozwoliły na postawienie mężczyźnie 4 zarzutów uszkodzenia ciała, dokonania rozboju oraz dwukrotnej kradzieży z włamaniem.

Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
mł. asp. Anna Szajbler
tel. 601 – 974 – 322

Prowadzenie zatrzymanego mężczyzny