Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo czterech osób

Data dodania: 1 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o zabójstwo czterech osób. Do przestępstwa doszło 15 lutego br. w Szklarskiej Porębie. Prowadzone czynności zarówno procesowe, jaki operacyjne doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawcy. Teraz grozi mu dożywocie.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo czterech osób. Do przestępstwa doszło 15 lutego 2019 roku w Szklarskiej Porębie. Na terenie opuszczonego budynku odbywało się spotkanie towarzyskie. Oprócz 62-latka, w spotkaniu uczestniczyli jeszcze dwaj mężczyźni i dwie kobiety. Wszyscy spożywali alkohol. W pewnym momencie 62-latek oddalił się ze spotkania, prawdopodobnie podpalając klatkę schodową opuszczonego budynku. W wyniku powstałego pożaru zajęło się pomieszczenie, w którym przebywały cztery osoby. Wszystkie poniosły śmierć w wyniku pożaru.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci prowadzili czynności zarówno procesowe, jak i operacyjne. Zebrane w tej sprawie dowody, pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie osoby podejrzewanej o tę zbrodnię.  Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, który został zatrzymany 25 lipca br. przez jeleniogórskich funkcjonariuszy. Już usłyszał zarzut popełnienia zbrodni i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu dożywocie.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp.  Małgorzata Gorzelak

podinsp. Krzysztof Zaporowski