Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Data dodania: 21 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Na terenie Bielawy doszło do ugodzenia nożem, skutkującego zgonem 47-letniego mężczyzny. Podjęte przez policję natychmiastowe działania, doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, a sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

W Bielawie 15 czerwca br. doszło do ugodzenia nożem 47-latka. Zadany cios okazał się śmiertelny i mężczyzna pomimo udzielonej pomocy zmarł w szpitalu. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z bielawskiego komisariatu natychmiast podjęli poszukiwania osoby, która dopuściła się tego czynu. Przyniosły one efekt i 48-letni mężczyzna został zatrzymany. Był pijany, badanie wykazało u niego 2,7 promila alkoholu w organizmie. Do działania przystąpiła grupa dochodzeniowa-śledcza, która pod nadzorem prokuratury wykonała szereg czynności procesowych. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyźni poróżnili się o wspólną znajomą. Kłótnia zakończyła się tragicznie.

Zatrzymany 48-latek w Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie usłyszał zarzut zabójstwa, za który grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd wobec sprawcy zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

nadkom. Krzysztof Zaporowski