Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla mężczyzny, u którego dzielnicowi znaleźli narkotyki

Data dodania: 9 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Dzielnicowi z powiatu polkowickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Funkcjonariusze w miejscu jego zamieszkania znaleźli narkotyki, które ukryte były w sypialnianej szafie. Teraz za popełnione czyny grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Przemkowa podejrzewając, że jeden z mieszkańców ich gminy zajmuje się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i posiada je w miejscu zamieszkania, postanowili zweryfikować tą informację. Gdy funkcjonariusze weszli do jego domu, od razu poczuli charakterystyczną woń marihuany, a w trakcie prowadzonych czynności ujawnili sadzonki konopi indyjskich. Zabezpieczyli także 28 porcji handlowych marihuany, wagę elektroniczną oraz worki strunowe.

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Materiały dowodowe wskazywały wyraźnie na to, że mężczyzna czerpał też korzyści ze sprzedaży środków odurzających.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty uprawy konopi, posiadania środków odurzających, a także ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za przestępstwa narkotykowe podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

 

Galeria