Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla mężczyzny, podejrzanego o napady rabunkowe

Data dodania: 18 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kryminalni z komisariatu na wrocławskim Rakowcu realizując działania operacyjne namierzyli i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój. Policjanci ustalili, że sprawca napadł na poszkodowanego i okradł go. Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie łącznie dwa tego typu czyny w ostatnim czasie i odzyskali część skradzionego mienia. Nie wykluczają też, że zatrzymany może mieć na swoim koncie również inne przestępstwa. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec zatrzymali mężczyzny, podejrzanego o rozbój na terenie miasta. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy potwierdził fakt, że 19-letni mieszkaniec Wrocławia jest sprawcą przestępstwa. Podczas dalszych czynności okazało się, że ma na swoim koncie jeszcze jeden napad rabunkowy. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia. Nie wykluczają, że mężczyzna może być sprawcą również innych przestępstw popełnionych na terenie powiatu wrocławskiego.

19-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec

nadkom. Krzysztof Zaporowski