Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla mężczyzny, podejrzanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data dodania: 21 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Szybkie i sprawnie przeprowadzone działania legnickich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o napad na jedną z placówek banku w Legnicy. Sprawca kilka dni wcześniej, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci maczety, zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Funkcjonariusze na podstawie zabezpieczonych śladów ustalili i zatrzymali 54-latka. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Przypomnijmy, że za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawiena wolności nawet do lat 15.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2019 roku. Nieznany mężczyzna wszedł do placówki jednego z banków na terenie Legnicy i posługując się niebezpiecznym narzędziem w postaci maczety, zażądał wydania wszystkich pieniędzy. Przestraszona kobieta przekazała mężczyźnie gotówkę. Pracownik firmy znajdującej się obok, usłyszał wołanie o pomoc i natychmiast zareagował, blokując wyjście sprawcy. Wtedy napastnik wybił szybę w drzwiach placówki,  po czym oddalił się ze skradzioną gotówką.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie napastnika. Sprawdzany był pobliski teren, jak i zabezpieczone zostały ślady na miejscu zdarzenia. W wyniku dalszych działań i zgromadzonego materiału,  funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Odzyskano również część skradzionej przez mężczyznę gotówki.

Jak się okazało zatrzymany mężczyzna dopuścił się w przeszłości podobnego czynu, za który został skazany wyrokiem sądu i odbył zasądzoną karę w więzieniu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Przypomnijmy, że za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Źródło: KMP w Legnicy
mł.asp. Jagoda Ekiert

nadkom. Krzysztof Zaporowski