Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla dilera zatrzymanego przez policjantów

Data dodania: 20 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, zatrzymany przez średzkich policjantów, a podejrzany o przestępstwa narkotykowe. Podczas sprawdzania pomieszczeń należących do zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli amfetaminę, która była ukryta w biurku oraz wagę i telefon komórkowy. Okazało się, że mężczyzna nie tylko posiadał środki odurzające, ale też nimi handlował. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu teraz grozić kara do 10 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali 29-letniego mieszkańca gm. Miękinia podejrzanego o przestępstwa narkotykowe.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego, policjanci ujawnili w biurku blisko 180 porcji amfetaminy. Zabezpieczyli również wagę oraz telefon komórkowy. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci udowodnili zatrzymanemu posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz handel nimi.

Ponadto okazało się, że 29-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Obecnie prowadzone są dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy, w tym skąd młody mężczyzna miał nielegalną substancję.

19 listopada Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat a za handel narkotykami, gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do lat 12.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093