Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla dilera narkotykowego – policjanci przejęli 1000 porcji środków odurzających

Data dodania: 20 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi, odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez jaworskich policjantów. Na jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1000 porcji narkotyków oraz 10 krzewów konopi indyjskich. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 150 tysięcy złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W ręce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wpadła kolejna osoba, podejrzana o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi. Na terenie posesji  26-letniego mieszkańca gminy Bolków policjanci znaleźli blisko 850 porcji marihuany, 150 porcji metamfetaminy oraz 10 krzewów konopi indyjskich. Ponadto policjanci zabezpieczyli 150 tys. zł, mogących pochodzić z handlu narkotykami.

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojawili się u 26-latka po tym jak ustalono, że może handlować przechowywanymi w swoim domu środki odurzającymi. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Zatrzymany posiadał znaczne ilości marihuany i metamefataminy, sprzęt służący do porcjowania i ważenia narkotyków, a także pieniądze w kwocie ponad 150 tys. zł. Policjanci zlikwidowali również uprawę 10 krzewów konopi. Zabezpieczone łącznie narkotyki dają 1000 porcji handlowych, które już nigdy nie trafią na rynek.

26-latek już usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi również jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 039 942

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria