Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla kierowców w związku ze zdarzeniem, w którym śmierć poniosły 2 osoby

Data dodania: 30 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Na podstawie zabranego przez jeleniogórskich policjantów oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze materiału dowodowego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mężczyzn, podejrzanych o spowodowanie zdarzenia, w którym śmierć poniosły 2 osoby.

29 października 2018 roku  Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w oparciu o materiał procesowy zgromadzony przez jeleniogórskich policjantów oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec  2 jeleniogórzan w wieku 25 i 21 lat w związku ze spowodowaniem zdarzenia, w którym śmierć poniosły 2 osoby.

Do zdarzenia doszło 27 października br. około godziny 23.10 w Jeleniej Górze na al. Jana Pawła II.
Zatrzymanym, 25-letniemu kierowcy pojazdu marki Seat oraz 21-letniemu kierowcy pojazdu marki VW przedstawiono zarzuty z art. 148 par.3 kk, tj. zabójstwa z zamiarem ewentualnym oraz z art. 174 par kk, czyli sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Mężczyźni wspólnie i w porozumieniu prowadząc pojazdy Seat oraz VW w ruchu lądowym, biorąc udział w spontanicznym, nielegalnym wyścigu samochodowym, działając w zamiarze ewentualnym, umyślnie naruszyli zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Kierowcy przekroczyli bezpieczną, dopuszczalną prędkość, wadliwie obserwując przedpole drogi, wjechali na oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych, doprowadzając do śmiertelnego potrącenia 47-letniej kobiety oraz 57-letniego mężczyzny. Jeleniogórzanie sprowadzili bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, poprzez niezachowanie ostrożności przy przejeździe przez zbiegające się z w/wymienioną ulicą skrzyżowania dróg oraz znajdujące się w jej ciągu przejścia dla pieszych.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

 

Powiązane wiadomości