Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla 17-latka za rozbój

Data dodania: 29 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu dla zatrzymanego przez policjantów 17-latka, który stosując przemoc wobec jadącego rowerem 14-letniego chłopca chciał ukraść jego jednoślad. Podejrzewany został zatrzymany krótko po tym zdarzeniu przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu.

Na jednej z ulic w Strzelinie, 17-latek stojąc na chodniku wraz z ze swoim kolegą zaczepił jadącego rowerem 14-latka. Zepchnął on następnie chłopca z pojazdu, chcąc zabrać mu jednoślad i odjechać. Napadnięty nie dał jednak za wygraną i dogonił sprawcę – wywiązała się szarpanina. Zdarzenie widział jeden z mieszkańców Strzelina, który zareagował i nakazał sprawcy kradzieży oddać rower pokrzywdzonemu. 17-latek w końcu porzucił swój łup i uciekł.

Powiadomieni o tej sytuacji strzelińscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i zatrzymali podejrzewanego o ten czyn. Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu 17-latek usłyszał zarzut rozboju na 14-latku.
Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. Po analizie materiału dowodowego sąd zastosował wobec podejrzanego miesięczny areszt.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Ireneusz Szałajko
tel. 603-765-940

 

Powiązane wiadomości