Ta strona używa plików cookie!
close

Uroczyste pożegnanie ze służbą

Data dodania: 11 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

W siedzibie dolnośląskiej Policji odbyła się uroczysta zbiórka podczas której pożegnano insp. Andrzeja Łuczyszyna, który zdał obowiązki służbowe na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej i jednostek Policji dolnośląskiego garnizonu oraz zaproszeni goście.

W uroczystym pożegnaniu przechodzącego na emeryturę Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu udział wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej i jednostek organizacyjnych dolnośląskiego garnizonu Policji, a także Kapelan dolnośląskiej Policji, przedstawiciele związków zawodowych dolnośląskiej Policji, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Oddział Wrocław oraz IPA Dolny Śląsk.

Powitanie wszystkich uczestników, tradycyjnie poprzedziło wprowadzenie sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Następnie odczytano rozkaz Komendanta Głównego Policji o zwolnieniu insp. Andrzeja Łuczyszyna ze służby. Insp. Andrzej Łuczyszyn pożegnał się ze sztandarem komendy wojewódzkiej Policji i złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomaszowi Trawińskiemu o zdaniu obowiązków służbowych w dolnośląskim garnizonie.

Nadinsp. Tomasz Trawiński podziękował swojemu zastępcy za wszystkie lata dobrej służby, zarówno na stanowiskach wykonawczych jak i kierowniczych, a szczególnie za współpracę, profesjonalizm i wsparcie w realizacji zadań. Podziękował też za to, jakim po prostu podczas służby był człowiekiem.

Insp. Andrzej Łuczyszyn w swoim wystąpieniu złożył podziękowania za wiele lat współpracy wszystkim obecnym na uroczystej zbiórce przedstawicielom kadry kierowniczej, ale swoje słowa kierował też do wszystkich ich podwładnych, doceniając ich codzienne ogromne zaangażowanie w służbie i pracy.    

Na zakończenie, przechodzącemu na emeryturę Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, podziękowania i życzenia złożyli osobiście wszyscy obecni na uroczystości, przekazując razem ze słowami także kwiaty i pamiątkowe upominki.

Insp. Andrzej Łuczyszyn po ukończeniu Szkoły Oficerskiej w Szczytnie, piastował m.in. funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Żmigrodzie oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Trzebnicy. Od 2005 r. pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu, a w 2010 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. Logistyki. W 2014 r. insp. Andrzej Łuczyszyn objął stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, nadzorującego także ten pion.

W 2016 r. wrócił na Dolny Śląsk i ponownie objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. Logistyki. Insp. Andrzej Łuczyszyn jest doktorem ekonomii i absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 2002 - 2006 był też Dziekanem Wydziału Finansów i Bankowości, a w latach 2007/2008 został zwycięzcą konkursu „Najlepszy Wykładowca” w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu. Jest także autorem kilkudziesięciu prasowych i książkowych publikacji naukowych.

asp. szt. Paweł Petrykowski

 

Galeria

Powiązane wiadomości