Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przechwycili ponad 1500 porcji amfetaminy

Data dodania: 21 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, z której można było uzyskać ponad 1500 porcji handlowych narkotyku. O dalszym losie 42-latka zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie zabronionych substancji grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do lat 10.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie pojechali na interwencję do jednego z zakładów pracy na terenie miasta Świdnicy. Policjantów wezwał pracodawca, który był zaniepokojony zachowaniem swojego pracownika. Szybko wyszło na jaw, że 42-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 30 porcji tego narkotyku. W trakcie dalszych czynności, w mieszkaniu mężczyzny policjanci odnaleźli w torbie 31 sztuk zawiniętej srebrnej foli aluminiowej w środku których znajdował się biały proszek. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona substancja to amfetamina.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1500 porcji handlowych narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie zabronionych substancji grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do lat 10.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

Galeria