Ta strona używa plików cookie!
close

Amator rowerów i czekolady w rękach lubińskiej policji

Data dodania: 7 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z pionu kryminalnego lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu .Od maja do sierpnia mężczyzna dokonał wielu kradzieży i włamań do piwnic oraz altan działkowych na terenie Lubina. W jego zainteresowaniu były głównie rowery i elektronarzędzia, a w sklepach spożywczych czekolady i kawa. Teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Lubinie zatrzymali 18-letniego mężczyznę, sprawcę wielokrotnych kradzieży sklepowych oraz włamań.

Funkcjonariusze prowadząc działania operacyjne, na podstawie zebranych informacji, wytypowali sprawcę, który po zatrzymaniu usłyszał 14 zarzutów. W jego zainteresowaniu były głównie rowery, komputery oraz elektronarzędzia, które zabierał po włamaniach do piwnic oraz altan działkowych na terenie miasta. Na swoim koncie ma także wiele kradzieży sklepowych, gdzie jego łupem padały głównie czekolady w ilości ponad 100 sztuk oraz kawa, na łączną wartość 1300 złotych. Z włamań i kradzieży rowerów spowodował natomiast łączne straty w wysokości blisko 35 tysięcy złotych.

Skradzione rzeczy sprzedawał za niewielkie pieniądze przypadkowo napotykanym osobom. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Karolina Hawrylciów
tel. 601-974-322