Ta strona używa plików cookie!
close

Akcja SMOG – wyniki

Data dodania: 30 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Przeprowadzone przez dolnośląskich policjantów działania pn. „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i ujawnianie przypadków nadmiernej emisji spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali ponad półtora tysiąca pojazdów, zatrzymując dowody rejestracyjne w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie będącym przedmiotem prowadzonej akcji.

Działania policjantów biorących udział w akcji, która prowadzona była na drogach naszego województwa, koncentrowały się wokół głównego zadania, jakim było wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym aut.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1505 pojazdów, zatrzymując 102 dowody rejestracyjne w związku z ujawnieniem nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego pojazdów, z czego 15 przypadków dotyczyło nieprawidłowości związanych z nadmierną emisją spalin.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Wojewódzkiej Policji
we Wrocławiu