Ta strona używa plików cookie!
close

Akcja „Nie zgub się” – policjanci rozdają opaski umożliwiające szybkie odnalezienie rodziców zagubionego dziecka

Data dodania: 25 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

„Nie zgub się” to kolejna akcja lubińskich policjantów. Tym razem funkcjonariusze rozdają opaski tzw. „niezgubki” w trakcie spotkań z dziećmi, aby podczas wakacyjnych wyjazdów zwiększyć ich bezpieczeństwo. Opaskę taką zakładamy dziecku na rączkę, przebywając w dużych skupiskach ludzi, np. plaża, centrum handlowe, festyny itp. Na opasce jest miejsce na wpisanie numeru telefonu mamy/taty/opiekuna. Dzięki temu nasza pociecha może szybciej trafić w ręce rodziców.

Zdarzają się przypadki, kiedy policjanci otrzymują informację od zrozpaczonych opiekunów o zaginięciu dziecka. Do takich zdarzeń może częściej dochodzić podczas wyjazdów, kiedy znajdziemy się w dużych skupiskach ludzi. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby mała pociecha zniknęła nam z oczu. Dlatego też, chcąc pomóc rodzicom i ich dzieciom uniknąć niepotrzebnego stresu, dzielnicowi z powiatu lubińskiego rozdawali opaski "niezgubki".

Opaskę taką zakładamy dziecku na rączkę, przebywając w dużych skupiskach ludzi, np. plaża, centrum handlowe, festyn itp. Na opasce jest miejsce na wpisanie numeru telefonu mamy/taty/opiekuna. W momencie, kiedy dziecko zniknie nam z oczu, np. na plaży, jest większa szansa na to, że szybciej i sprawniej będzie przebiegała akcja poszukiwawcza, a dziecko znajdzie się w ramionach ukochanej osoby.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322

 

 

Pobierz film

Galeria