Ta strona używa plików cookie!
close

Agresywny uczestnik karczmy zatrzymany przez polkowickich policjantów – usłyszał zarzut uszkodzenia ciała

Data dodania: 20 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Awanturą i zarzutem zakończyła się uroczystość okolicznościowa z okazji Barbórki dla jednego z jej uczestników. Policjanci wytypowali i zatrzymali 41-latka, który będzie odpowiadał za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Sprawca po opuszczeniu budynku, gdzie trwała impreza, wdał się w sprzeczkę ze znanym mu 24-latkiem. Zadane przez niego ciosy powalił mężczyznę na ziemię, co spowodowało u niego poważne obrażenia głowy. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Do nieporozumienia pomiędzy mężczyznami doszło podczas imprezy z okazji Barbórki w Grębocicach. Kłótnia dwójki uczestników zabawy przeniosła się na ulicę i przerodziła w rękoczyny. Sprawca dwukrotnie uderzył 17-lat młodszego znajomego, w wyniku czego 24-latek trafił do szpitala z obrażeniami twarzy.

Poszukiwaniem drugiego z uczestników szarpaniny zajęli się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, którzy najpierw ustalili jego dane personalne, a kilka godzin po zajściu zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie mieszkańca gminy Grębocice.

41-latek najpierw trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzut. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

nadkom. Krzysztof Zaporowski