Ta strona używa plików cookie!
close

8000 porcji amfetaminy w lodówce - policjanci zatrzymali dwie osoby

Data dodania: 26 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową wałbrzyscy policjanci wspólnie z celnikami zatrzymali parę, u której w mieszkaniu ujawniono blisko 8000 porcji handlowych amfetaminy oraz 9 tabletek extazy. Z posiadanie znacznej ilości narkotyków obojgu zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 24-letniej kobiety i 34-letniego mężczyzny doszło w zajmowanym przez nich mieszkaniu, gdzie w lodówce funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 8000 porcji handlowych amfetaminy oraz 9 tabletek extazy.

Podejrzani usłyszeli już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym Sąd Rejonowy w Wałbrzychu podjął decyzję o aresztowaniu obojga zatrzymanych na okres trzech miesięcy.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków kobiecie i mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają teraz źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz to, co zatrzymani zamierzali z nimi zrobić.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 - 427 - 014