Ta strona używa plików cookie!
close

43 Bieg Piastów już za nami

Data dodania: 4 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Od 1 do 3 marca 2019 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się główna impreza biegowa w ramach międzynarodowej rekreacyjnej imprezy – 43 BIEG PIASTÓW. W piątek odbył się 20 Policyjny Bieg Piastów, z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej.

W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu  Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku Policji. Policjanci startowali w biegu na 6 km, który odbył się w piątek, tj. 1 marca br. oraz w biegu głównym na 50 km, który odbył się w sobotę. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów.

Na dystansie 6 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 20 Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie  miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Mateusz Matusik z Jeleniej Góry.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 6 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Katarzyna Kozubek z KMP Jelenia Góra, a  trzecie Jolant Siarkiewicz  też z Jeleniej Góry.

Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 6 km w Policyjnym Biegu  ufundował Komendant Główny  Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego.  Puchar za drugie miejsce zwycięzcom  w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego. Puchar za III miejsce ufundował Związek Zawodowy Policji oraz Komendant Miejski Policji  w Jeleniej Górze wręczył – asp. szt. Stanisław Burnos –przewodniczący Zarządu Związków Zawodowych Policjantów w Jeleniej Górze wraz komendantem mł. insp. Bogumiłem Kotowskim.

W sobotę , tj. 2 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 50 km.  Najlepszym biegaczem na tym dystansie okazał się Krzysztof Korpecki, II miejsce zajął  Mariusz Krygier, a trzecie Artur Mazurek.  Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, puchar ufundowany przez IPA Region Jelenia Góra otrzymał Mariusz Krygier, a  puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze za III miejsce – Artur Mazurek. Wszystkie nagrody wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze- mł. insp. Michał Klejnowski.

Jeleniogórscy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierowców. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów  minął spokojnie i bezpiecznie. Następny już za rok, niektórzy z policjantów już rozpoczęli treningi.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Galeria