Ta strona używa plików cookie!
close

420 porcji środków odurzających nie trafi na rynek

Data dodania: 29 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Świdniccy policjanci podczas kontroli pojazdu ujawnili marihuanę. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał w tej sprawie kierujący samochodem młody mężczyzna. Za ten czyn grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Ogniwa Interwencyjno - Patrolowego świdnickiej komendy podczas służby na terenie Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Podczas działań funkcjonariuszy kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, a jego odpowiedzi były niepewne i niespójne. W wyniku kontroli pojazdu mundurowi ujawnili skrytkę w drzwiach samochodu, w której znajdował się worek strunowy z zawartością brunatno-zielonego suszu. Podobna substancja ujawniona została przez nich w bagażniku pojazdu.

Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczony susz to marihuana. Mężczyzna posiadał ponad 420 porcji tego narkotyku.

21-latek został zatrzymany. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
kom. Kamil Rynkiewicz
 
Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

 

Powiązane wiadomości