Ta strona używa plików cookie!
close

3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego sprawcy wypadku drogowego

Data dodania: 14 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Na 3 miesiące do aresztu trafił 20-latek, który jadąc autem w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek drogowy. Policjanci z Bolesławca ustalili, że młody mężczyzna w trakcie zdarzenia miał pond promil alkoholu w organizmie. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Obrażeń ciała doznali dwaj pasażerowie w wieku 15 i 17 lat. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku drogowego doszło w nocy z 10 na 11 lutego br. na terenie powiatu bolesławieckiego. Jak ustalili policjanci 20-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Auto wcześniej zabrał bez zgody właściciela i wspólnie z dwoma kolegami z powiatu lwóweckiego ruszył na przejażdżkę. 20-latek jadąc z nadmierną prędkością nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku pasażerowie w wieku 15 i 17 odnieśli liczne obrażenia. Stan zdrowia młodszego z nich jest bardzo poważny.

Kierowca usłyszał już zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd postanowił o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące. 20-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 


 

 

Galeria