Ta strona używa plików cookie!
close

32-latek odpowie za włamania na terenie Legnicy

Data dodania: 17 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci legnickiej komendy zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do budynku szkoły i pomieszczeń magazynowych jednej z firm na terenie Legnicy. Łupem mężczyzny padły m.in. przewody elektryczny, kosa spalinowa, kosiarka, myjka ciśnieniowa i farby. Wartość skradzionego mienia została oszacowana przez właścicieli na kwotę blisko 3 tys. złotych. Za czyny, których się dopuścił, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku uzyskanych informacji ustalili, a następnie zatrzymali 32-letniego legniczanina, który podejrzany jest o kradzieże z włamaniem na terenie miasta. Sprawca okradał różne lokale. Raz dokonał włamania do budynku jednej ze szkół na terenie Legnicy, skąd skradł przewody elektryczne.

Innym razem włamał się do pomieszczenia magazynowego jednej z legnickich firm. Łupem sprawcy tym razem padły przedmioty w postaci kosy spalinowej, kosiarki, myjki ciśnieniowej oraz farby. Straty jakie ponieśli poszkodowani opiewają na kwotę blisko 3 tys. złotych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
 
Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649