Ta strona używa plików cookie!
close

30 przestępstw na koncie seryjnego włamywacza - podejrzany tymczasowo aresztowany

Data dodania: 22 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z powiatu wrocławskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o liczne włamania do domów jednorodzinnych. Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy potwierdził, że ma on na swoim koncie, co najmniej 30 tego typu czynów. W mieszkaniu podejrzanego policjanci zabezpieczyli też przedmioty pochodzące z kradzieży, a w pojeździe narzędzia, które wykorzystywał podczas włamań. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jedna z mieszkanek gminy Długoręka powiadomiła policjantów z miejscowego komisariatu o włamaniu do domu jej matki. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce, by wykonać czynności, które doprowadzą do zatrzymania sprawcy tego czynu. Okazało się, że podczas włamania właścicielki nie było w miejscu zamieszkania, a złodziej do wnętrza domu dostał się wybijając wcześniej szyby w drzwiach tarasowych.

Następnie ukradł znajdujące się wewnątrz przedmioty. Policjantom z Długołęki wsparcia udzielili funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy przeprowadzając szeroko zakrojone działania operacyjne szybko wpadli na trop włamywacza. Chwilę później 33-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Przyznał się do włamania, a dalsze czynności funkcjonariuszy i zgromadzone materiały dowodowe potwierdziły, że ma on na swoim koncie jeszcze szereg innych przestępstw - łącznie 26 kradzieży z włamaniem i 4 usiłowania włamania do innych domów. Ponadto sprawdzenia w policyjnej bazie danych potwierdziły, że mężczyzna jest również osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Podczas prowadzonych czynności w pojeździe mężczyzny policjanci ujawnili komplet narzędzi wykorzystywanych przez 33-latka do pokonywania zamków w drzwiach. Natomiast w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny pochodzący z przestępstw. Były to m.in. laptopy, aparaty fotograficzne, tablety, iPady i różnego rodzaju biżuteria.

Decyzją sądu 33-latek został już tymczasowo aresztowany. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817

 

Powiązane wiadomości