Ta strona używa plików cookie!
close

29 zarzutów usłyszał włamywacz, którego zatrzymali policjanci

Data dodania: 9 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o liczne włamania i kradzieże. Sprawca ma na swoim koncie m.in. kradzież monitora z magazynu i narzędzi znajdujących się w samochodzie. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili mieszkańcowi głogowa 29 czynów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamań. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od pewnego czasu podejrzewali 38-letniego mężczyznę o kradzieże i włamania, do jakich doszło w ostatnich kilku miesiącach na terenie Głogowa. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol prewencji. Policjanci znaleźli przy nim dokumenty pochodzące z kradzieży na terenie jednej z głogowskich firm.

Jak ustalili funkcjonariusze sprawca włamał się do kilkunastu szafek pracowniczych na terenie głogowskiej firmy. Kradł wszystko co wpadło mu w ręce i miało jakąkolwiek wartość. Dokumentami skradzionymi z jednej z szafek posłużył się przy zawieraniu umowy z lombardem. Jego łupem padły również narzędzia o wartości ponad 5 400 złotych skradzione z niezamkniętego samochodu oraz przyczepy kempingowej na terenie Głogowa. Sprawca działał również na terenie Polkowic. Tam włamał się do magazynu kradnąc monitor o wartości prawie 8 000 złotych.

Do tej pory funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu 29 zarzutów, do których się przyznał.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

Galeria

Powiązane wiadomości