Ta strona używa plików cookie!
close

16-latka przedawkowała leki, gdyż chciała na siebie zwrócić uwagę. Na szczęście policjanci zdążyli na czas i dziewczyna trafiła pod opiekę lekarzy

Data dodania: 17 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Nastolatka po przedawkowaniu leków została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła dzięki szybkiej reakcji policjantów ze Szklarskiej Poręby. Funkcjonariusze uzyskali informację, że dziewczyna zażyła dużo leków i jej życie i zdrowie może być zagrożone. Dziewczyna przyznała, że w ten sposób chciała zwrócić na siebie uwagę, gdyż obawiała się, że nie otrzyma promocji do następnej klasy.

W dniu 16 maja br. około godziny 14.00 policjanci ze Szklarskiej Poręby uzyskali informację, że nieletnia mieszkanka tej miejscowości najprawdopodobniej przedawkowała leki. Taka informacja wpłynęła z numeru alarmowego 112 do oficera dyżurnego. Została ona przekazana przez 16 - latkę, która wprowadziła policjantów w błąd podając inne dane, jak również inne miejsce zamieszkania. Funkcjonariuszom w końcu udało się ustalić jej prawdopodobny adres.

Policjanci udając się na miejsce, wezwali ratowników medycznych. Po sprawdzeniu okazało się, że nastolatka mieszka pod innym adresem i tam też ją znaleźli. W międzyczasie funkcjonariusze powiadomili matkę dziewczyny. Nastolatka przez zespół pogotowania została przewieziona do szpitala. Dziewczyna przyznała, że w ten sposób się zachowała, gdyż chciała zwrócić na siebie uwagę. Obawiała się, że nie otrzyma promocji do następnej klasy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490