Ta strona używa plików cookie!
close

16-latek „pożyczył” samochód tłumacząc: "już było ciemno i nie miałem jak dostać się do domu”– policjanci odzyskali pojazd i ustalili sprawcę

Data dodania: 29 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci z Jelcza - Laskowic ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu . Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice, który już wcześniej dokonywał kra-dzieży aut, a następnie urządzał sobie przejażdżki po okolicy. Policja odzyskała samochód i przekazała go właścicielowi. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Kilka dni temu późnym wieczorem dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki Renault Master. Właściciel zaparkował pojazd na ogólnodostępnej posesji i poszedł do domu. Po kilku godzinach zorientował się, że samochodu nie ma pod blokiem. W wyniku podjętych przez policję czynności, niedługo po zgłoszeniu funkcjonariusze odnaleźli porzucone w polu auto. Dalsze czynności operacyjne pozwoliły stróżom prawa na wytypowanie sprawcy, którym okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice.

Policjanci zatrzymali go następnego dnia. Chłopak tłumaczył, że wracając późnym wieczorem od kolegi zauważył samochód z kluczykami w stacyjce i postanowił pojechać nim do miasta. Jechał polnymi drogami bez świateł, żeby go nikt nie zauważył. Nie dojechał do miasta, pozostawił uszkodzone auto w polu, sam uciekł, a kluczyki wyrzucił. Teraz jego losem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Kierowco, pamiętaj ! - nie pozostawiaj otwartego auta z kluczykami w stacyjce - nie zostawiaj "na widoku" wartościowych rzeczy w samochodzie - mogą one stanowić pokusę dla złodzieja.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497