Ta strona używa plików cookie!
close

16 - latek zabrał rodzicom samochód i doprowadził do wypadku. Finalnie wraz z kolegami trafił do szpitala

Data dodania: 25 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Policjanci przypominają, że czas wakacyjny powinien być bezpieczny dla młodzieży i rodziców. Niestety w ostatnim czasie na terenie powiatu ząbkowickiego 16 - letni chłopcy i ich - 19 letni kolega narazili się na olbrzymie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Bez wiedzy rodziców 16 - latek zabrał ich samochód i wraz z kolegami pojechał na nocną przejażdżkę, która zakończyła się wypadkiem.

W Ciepłowodach na terenie powiatu ząbkowickiego doszło do poważnego wypadku. 16 - latek zabrał samochód rodzicom i pojechał z kolegami na przejażdżkę. Wyprawa skończyła się poważnym wypadkiem. Nastolatek na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, uderzył w barierę energochłonną, wjechał do przydrożnego rowu i zatrzymał się na betonowym przepuście. Niedoświadczony kierowca, oczywiście nie mający uprawnień do kierowania samochodem, z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Pasażerowie – rówieśnik i o 3 lata starszy kolega również trafili do pobliskich szpitali.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w szczególności to, w jaki sposób młody człowiek znalazł się w posiadaniu kluczyków do auta. Jeszcze raz przypominamy rodzicom i opiekunom małoletnich aby w sposób szczególny zwrócili uwagę na sposób spędzania czasu przez swoich podopiecznych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
kom. Ilona Golec
tel. 608 – 086 – 826

 

 

Powiązane wiadomości