Ta strona używa plików cookie!
close

15-latka zadzwoniła z informacją, że w w zespole szkolno-przedszkolnym znajduje się bomba. Chwilę po fałszywym zgłoszeniu trafiła w ręce wałbrzyskich policjantów

Data dodania: 6 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wczoraj rano pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali zgłoszenie, że w jednym z zespołów szkolno-przedszkolnych w przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu znajduje się bomba. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Wałbrzychu oraz komisariatu II natychmiastowe działania doprowadziły do ustalenia, że jest to zgłoszenie fałszywe i stoi za nim 15-letnia uczennica tej samej placówki oświatowej. O losie młodej wałbrzyszanki zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 9:00. Wałbrzyscy policjanci kryminalni wraz z funkcjonariuszami drugiego komisariatu bezpośrednio po uzyskanej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informacji dokładnie sprawdzili każdy zakamarek wskazanego w informacji budynku i nie znaleźli ładunku wybuchowego. Ustalili jednak, kto dokonał fałszywego zgłoszenia. To 15 - letnia wałbrzyszanka, która kilkadziesiąt minut później została zatrzymana. Podczas czynności procesowych nieletnia przyznała się do wykonania telefonu z informacją o podłożeniu bomby.

Teraz nastolatka za głupi żart i wywołanie niepotrzebnej interwencji służb ratowniczych oraz zakłócenie pracy placówki oświatowej wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, odpowie przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85