Ta strona używa plików cookie!
close

15-latek uciekał policjantom motorowerem. Funkcjonariusze ruchu drogowego ostatecznie zatrzymali nieletniego po pościgu pieszym

Data dodania: 8 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

W godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 15-letni wałbrzyszanin jadąc motorowerem zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. Wysockiego w Wałbrzychu podjął ucieczkę. Po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany. Okazało się, że jechał po drodze publicznej niesprawnym i niezarejestrowanym jednośladem bez obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie mając uprawnień do kierowania nim. Sprawą zajmie się teraz sąd dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, kiedy to funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący ul. Wysockiego w Wałbrzychu motorower bez sprawnego tylnego oświetlenia i niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Jego kierujący nie miał natomiast na głowie założonego kasku ochronnego. Kiedy policjanci zbliżyli się do jednośladu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy chłopak nagle zmienił kierunek ruchu na przeciwny i przyspieszył uciekając motorowerem. Mundurowi rozpoczęli pościg za kierującym.

Po około 200 metrach nastolatek zatrzymał się, porzucił jednoślad i rozpoczął ucieczkę pieszo. Ostatecznie po kilkudziesięciu sekundach nieletni został zatrzymany. 15-letni mieszkaniec Wałbrzycha chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencje jazdy bez obowiązkowego ubezpieczenia OC, bez badań technicznych motoroweru oraz dokumentów dopuszczających jednoślad do ruchu, a także kierowania pojazdem bez uprawnień. Młodociany wałbrzyszanin za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. Po czynnościach został on przekazany opiekunowi prawnemu, a motorower zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85 

 

Galeria