Ta strona używa plików cookie!
close

12 i 14-latek pobili mężczyznę, a następnie go okradli i uciekli - policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych

Data dodania: 11 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali dwóch nastolatków, którzy napadli na dorosłego mężczyznę i brutalnie go pobili powodując liczne obrażenia ciała. Następnie okradli pokrzywdzonego i uciekli. Funkcjonariusze ustalili podejrzanych o ten czyn. Okazało się, że są nimi dwaj chłopcy w wieku 12 i 14 lat. Wobec starszego z nich sąd wydał postanowienie o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 3 września 2018r. na terenie Bielawy, gdzie został dotkliwie pobity mężczyzna przez dwóch napastników. Kiedy w wyniku zadawanych uderzeń rękoma, wyłamaną nogą od krzesła oraz kopnięć został doprowadzony do stanu bezbronności sprawcy okradli go i zbiegli.

Funkcjonariusze bielawskiego komisariatu po otrzymaniu zgłoszenia wykonali szereg czynności procesowych i podjęli działania mające na celu zatrzymanie podejrzanych, które przyniosły pożądany rezultat. Brutalność, z jaką działali nie wskazywała, że będą to chłopcy w wieku 12 i 14 lat. Jak się okazało starszy z nich dopuszczał się jeszcze innych czynów karalnych takich jak włamanie, czy zniszczenie mienia.

Zachowanie 12-latka w myśl obowiązujących przepisów zostało potraktowane jako przejaw demoralizacji. Wobec starszego chłopca sąd rodzinny wydał postanowienie o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794