Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany za włamania do altan ogrodowych

Data dodania: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże z altanek na terenie ogrodów działkowych. Łupem podejrzanego padały głównie sprzęty służące do uprawy i pielęgnacji roślin. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej w Legnicy realizując czynności operacyjne ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży z altan ogrodowych. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Legnicy.

Policjanci ustalili, że podejrzany dostawał się głównie do obiektów na terenie ogrodów działkowych w Legnicy. Kradł m.in. sprzęty ogrodowe przechowywane w altanach przez działkowców tj. piły ręczne, sekatory, nożyce, wózki, narzędzia, kwietniki, paliwo, kilka opakowań węgla drzewnego do grilla.

Na bazie zgromadzonych w tych sprawach materiałów funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie kilka przestępstw przeciwko mieniu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci mając na uwadze fakt, że okres zimowy to czas, kiedy działkowcy mają przerwę w przebywaniu na swoich ogródkach działkowych, apelują o nie pozostawianie w altanach przedmiotów o dużej wartości, a także odpowiednie zabezpieczenie znajdującego się w nich mienia. Przypominamy też o stosowaniu zabezpieczeń w obiektach m.in. poprzez wyposażanie drzwi wejściowych do altan w zamki patentowe, a także wykorzystywanie innych sprawdzonych metod utrudniających lub wręcz uniemożliwiających osobom niepożądanym wejście do nich.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649